45 degree ZOTYLR-65 conveyor transfer 65mm Polyurethane mecanum wheel for Conveyor System
Specifications:
One Set: Including 1pcs right, 1pcs left wheel
Outer Diameter: 65mm
Inner Diameter:  14mm hex bore
Wheel Width: 50mm
Wheel Color: Black
Material: Polyurethane
Net weight: 0.102kg
Payload: 25kg
45 degree movement and direction
 65mm Polyurethane mecanum wheel for Conveyor System as below:
 65mm Polyurethane mecanum wheel for Conveyor System.png 65mm Polyurethane mecanum wheel for Conveyor System.png
 65mm Polyurethane mecanum wheel for Conveyor System drawing.png